Ve Svitavách zahájí letní kino sezonu projekcí úspěšné komedie Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení poslední den v červnu. Předposlední týden v červenci završí promítání film Romana Polanského Muž ve stínu. Do kina na zahradu muzea lidé mohou zajít obvykle ve čtvrtek, v pátek a také v sobotu. „Pronajali jsme si promítací maringotku a plátno z kina Rabštejn. Domluvili jsme se na symbolické ceně. Letní kino se vrací po dlouhé době. Uvidíme, jestli lidé budou chodit,“ řekl Petr Mohr, ředitel svitavského kulturního střediska.

V případě svitavského kina se promítání, pokud bude pršet, přesune do kamenného kina. Vstupenka vyjde přibližně na sedmdesát korun. Vstupné také vybírají v Chrudimi, naopak v pardubických Tyršových sadech a v českotřebovském parku Javorka je promítání zdarma. Podle Petra Mohra jsou Svitavy malé město a sehnat dostatek sponzorů není tak jednoduché.

Na promítání pod širým nebem se mohou těšit lidé i v Litomyšli nebo Moravské Třebové, kam dorazí o prázdninách Kinematograf bratří Čadíků.

(ik, čtk)