Stížnosti

S problémy se setkali hlavně na interním oddělení. „Před šesti lety skončil můj otec s akutními bolestmi břicha na svitavské interně. Přijímací lékař nevyhodnotil správně stav pacienta a předal jej kolegovi z denní služby, kterého nemocný nezajímal. Tatínkův stav se zhoršoval. Prosili jsme o pomoc, ale slyšeli jsme arogantní poznámky. Večer otec zemřel,“ popisuje špatné zkušenosti Stanislava Burdychová z Poličky.

Vedení nemocnice se zavázalo, že se lidé setkají na pracovišti s profesionálním přístupem k nemocným a jejich příbuzným. Lidé doufají, že se podobné excesy nebudou opakovat. „Naším cílem je zajištění stoprocentní bezpečnosti pacientů, minimalizace chyb a problémů, které z nich následně vyplývají. V nemocnici zavedeme dokonalý pořádek,“ slibuje ředitel Pavel Havíř. Zvláštní pozornost věnuje vlídné komunikaci s pacienty.

Certifikát předal Svitavským František Vlček, výkonný ředitel akreditační komise České republiky. „Příprava na tento titul trvá dva roky. Svitavská nemocnice se zařadila mezi dvacet nejbezpečnějších zařízení v zemi,“ uvedl František Vlček. Obhajoba akreditace čeká Svitavskou nemocnici za tři roky.