"Ze Svitav do Moravské Třebové jsem jela dnes hodinu. Šoféři kamionů se bojí jet do kopce a ucpali silnici I/34 ze Svitav na křižovatku Spáleniště. Viděli jsme jeden kamion částečně v příkopu," řekla Petra ze Svitav, která přijela do práce se zpožděním.

U Koclířova uvízl kamion a další poblíž Gajeru na pětatřicítce. "Stojím v koloně dvacet minut směrem na Moravskou Třebovou. Směrem k Hřebečskému tunelu je ledovka," napsal nám řidič Pavel Novák.

Potíže jsou i na silnicích na Chrudimsku. "Bojanov - Nasavrky jeden led, v Nasavrkách kolony kamionů," hlásí Radek Pecina.

Výstraha platí až do dnešního poledne. "S ledovkou počítejte zejména na Chrudimsku a Poličsku," informovala mluvčí hasičů Vendula Horáková.

V souvislosti s aktuálním počasím už policie řeší několik kolizí:

04:50 - silnice I. třídy č. 35 Mikuleč/Svitavy Plně naložený kamion havaroval do stromu a zasahuje do vozovky. Překážka je označena a provoz po komunikaci je v obou směrech obnoven.

05:00 - silnice I. třídy č. 11 Žamberk/Šedivec Střet osobního vozidla se zvěří. V místě bez komplikací v dopravě.

05:05 - silnice I. třídy č. 2 Valy/Pardubice Nehoda třech osobních vozidel. Silnice průjezdná.

05:08 - Holotín/Pardubice Havárie osobního vozidla do příkopu. Dopravní nehoda nákladního a osobního vozidla, dopravní prostředky odstaveny mimo komunikaci.

05:17 - Nová Ves Havárie dvou vodizel do silničního příkopu.

05:24 - Nasavrky-Nová Ves/Chrudim Hromadná dopravní nehoda třech osobních vozidel, dodávky a dvou nákladních vozidel. Na místě dvě zraněné osoby.

05:45 - Sezemice-Počaply/Pardubice Dopravní nehoda třech vozidel. Jedna zraněná osoba. Silnice průjezdná.

05:53 - silnice I. třídy č. 35 Koclířov-Hřebeč/Svitavy Řidiči oznámeno náledí nad Hřebečským tunelem. Informace okamžitě předáná údržbě komunikací.

06:07 - silnice I. třídy č. 35 u křižovatky Spáleniště ve směru na Moravskou Třebovou Dopravní nehoda nákladního a osobního vozidla. Bez zranění.

06:12 - silnice I. třídy č. 35 výjezd u Uni Hobby ve Svitavách Řidiči oznámeno náledí na komunikaci, doprava v místě stojí. Informace s žádostí o ošetření silnice okamžitě předána údržbě komunikací.

U obce Mikuleč byla silnice I/35 táno také neprůjezdná. Kamion, který skončil převrácený částečně v příkopu, zablokoval provoz na komunikaci. Řidič se nemohl dostat ven z kabiny a hrozilo převrácení celého kamionu. Až po příjezdu profesionální jednotky ze Svitav, která zajistila dveře a kabinu, se mohl řidič sám dostat ven. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a úniku provozních kapalin a po dohodě s policisty se vrátili na stanici. Zatím je komunikace částečně průjezdná, ale po příjezdu specializované firmy, která havarovaný kamion vyprostí a přeloží i náklad, bude opět uzavřena.

close Nehoda u Mikulče info Zdroj: HZS PK zoom_in Nehoda u Mikulče