„Do léčebného ústavu v Jevíčku jsme v posledních letech investovali téměř 100 milionů korun. Jednalo se o dřevěné lehárny, přeměnu bývalého dětského pavilonu na pavilon plicní rehabilitace, zateplení pavilonu S a opravu střechy stravovacího pavilonu. K tomu jsme již v srpnu zahájili modernizaci vnitřních prostor pavilonu S za částku přesahující 60 milionů korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Celkově tak rekonstrukce jevíčského ústavu vyjde na 170 milionů korun. V Jevíčku se léčí pacienti s pneumologickými nemocemi, ústav zajišťuje pohybové léčebné rehabilitace a diagnostiku a léčbu tuberkulózy. Aktuálně je tu 180 lůžek pro hospitalizační léčbu klientů. Součástí je také řada odborných ambulancí a vyšetřoven. Odborný léčebný ústav v Jevíčku je ale také historickým areálem, jeho budovy byly postavené v letech 1913 až 1926. „Budovy jsou od roku 2016 kulturní památkou. Součástí investice je celková výměna a repase stávajících dřevěných, kovových a plastových oken a dveří. Zároveň budeme řešit opravu či výměnu stávajících klempířských prvků a repase markýz bočních vstupů,“ dodal náměstek hejtmana Roman Línek.

Na rekonstrukci kraj čerpá evropskou dotaci. Náklady na úpravy v ústavu činí 10,3 milionu korun, z toho přes 22 procent peněz půjde z evropských fondů. (ik)