O koupi prázdné budovy projevila zájem společnost Bohemia Stavby. Zařízení chce provozovat ve spolupráci s občanským sdružením, které už obdobnou službu poskytuje v Samopších na Kutnohorsku. Radnice by se tak zbavila nepotřebného objektu, v pavilonu by se také uplatnili i místní zaměstnanci. „Podle předložené studie by v zařízení mohlo být až šedesát klientů z širšího regionu. Starat by se o ně mělo třicet až třicet pět ošetřovatelek, zdravotních sester a dalších pracovníků. Firma Bohemia Stavby plánuje také přistavět k objektu školicí středisko pro společnost vyrábějící speciální stravu pro nemocné," uvedl místostarosta města Pavel Brettschneider.

Moravská Třebová získala před lety budovu speciální školy od Pardubického kraje. Prodejní cenu určí znalecký posudek. Místostarosta Brettschneider ji odhaduje na několik milionů korun. Další variantou je také její dlouhodobý pronájem. Transakci by mohlo projednat zastupitelstvo města 22. října.

Moravská Třebová také už několik let nabízí pro sociální či zdravotnické účely budovu bývalého oddělení dětské nemocnice. Je však ve stavu, který si vyžaduje několikanásobně vyšší investice než poměrně zachovalý objekt po speciální škole. Jenom údržba stojí Moravskou Třebovou sto tisíc korun ročně.

(ik, čtk)