Některým se modernější pojetí líbilo, jiní by raději uvítali tradiční soubor z Vortové na Hlinecku.

„Více se nám líbily tradiční masky z Vortové," přiznávají seniorky Helena a Marie. Pouliční divadlo je na ně moc moderní. „Mně se změna líbí, je dobré zkoušet nové věci a toto se povedlo," podělil se o svůj dojem Jakub Velecký. Modernější masky přivítaly podle něho hlavně dcery.

Děti měly jasno

„Masky se mi líbí více než ty loňské," řekla sedmiletá Ivanka. O rok starší Karolínka dodala, že tyhle si s nimi povídaly. Zatímco ty vloni je jen pomalovaly. Jakubovi Veleckému ani nevadilo, že masopust a veselí je už v době půstu. „Ti, co dodržují církevní kalendář, jsou možná trochu rozladěni, ale mně je to jedno. Myslím, že i většině lidí. Přišli jsme se pobavit," zhodnotil sobotní akci Svitavák Jakub Velecký.

Přijeli i přespolní

„Přilákala nás tradice. V našem městě bohužel nic takového nemáme," konstatovala Dagmar Jánská z Moravské Třebové. Přiznala ale, že by v průvodu uvítala spíše tradičnější maškary. „Přijela jsem se ale podívat a pobavit a to se mi splnilo," přiznala nakonec Dagmar Jánská.

Spokojeně se tvářila také organizátorka akce, ředitelka muzea Blanka Čuhelová. „Trochu jsem měla obavy, zda Kvelb dokáže naplnit náměstí, ale lidé přišli a většině se moderní pojetí líbilo," hodnotí pořadatelka. Slíbila, že bude i jedenáctý ročník.