Právě této nejslavnější české kuchařce jsou zasvěceny gastronomické slavnosti, které dnes a zítra vrcholí v Litomyšli.

Požitek

Dobře uvařená česká jídla z kvalitních surovin mohou oslovit i zahraniční návštěvníky a dokonce se pro ně stát jedním z lákadel. Legendou české kuchyně je Magdalena Dobromila Rettigová, která v obrozeneckých letech povýšila vaření nad rámec kulinářského díla jako výraz osobnosti a národní hrdosti. „Hospodyňky učila, aby jídlo bylo nejen chutné, ale i estetické, snažila se přimět zkušené kuchařky, aby nepodléhaly stereotypu a experimentovaly," uvedl Jan Pikna, ředitel Smetanovy Litomyšle.

Milovníci dobrého  jídla již mají za sebou Gurmánskou pouť, kdy v místních restauracích ochutnávali vybrané lahůdky.  Barboře Krejčí   chutnalo v baru Peklo. „Už u jesetera a garnátů nám bylo jasné, že nás čeká fantastický zážitek. A pak ty hlavní chody. Pořádný kus jehněčího steaku s šafránovou kaší, dokonalé. Kačenka byla taky vynikající, ale to jehněčí. Koláč byl  takový skoro až krémový přelitý horkou čokoládou, opravdový čokoládovo-oříškový požitek. Cena nám nejdříve přišla trochu vysoká, ale když jsme ochutnali, bylo nám jasné, že platíme hlavně za kvalitní suroviny," popisuje  zážitky Barbora Krejčí.

I dneska zavoní na náměstí  dobré jídlo.  Součástí festivalu pod širým nebem je mimo jiné soutěž o nejlepší svíčkovou.  Klasiku české kuchyně budou vařit zástupci restaurací. „Jsem si jistý, že všichni nabídnou poctivou omáčku z kvalitní zeleniny," podotkl Jan Pikna. Své kuchařské umění předvedou  i studenti hotelových škol z Pardubického kraje.  Také  oni sáhli do receptů M. D. Rettigové.  „Podle Rettigové je česká kuchyně moderní a chutná. Zkoušeli jsme podle ní vařit, ale s Rettigovou se musí opravdu opatrně.  Pro slavnosti jsme upravili kuře na paprice, nabídneme odlehčenou omáčku," řekl Lubor Havlík  z odborné školy v Poličce.

Gastronomické slavnosti začínají  dnes v 10.30 hodin pietou u hrobu M. D. Rettigové na hřbitově. Odtud zamíří průvod kuchařů na náměstí, kde se pustí do práce. 

Nenechte si ujít

• soutěž o nejlepší svíčkovou
• škola carvingu – dekorativní  vyřezávání ovoce
• škola čepování piva
• burza rodinných receptů
• běžecká štafeta Vrchní, prchni
• vystoupení televizního týmu Kuchařská pohotovost
• sabrage – sekání sektu šavlí
barmanská show Karla Zapalače
• vystoupení Sboru paní a dívek
• molekulární kuchyně