Peníze obdrželo ve čtvrtek mateřské centrum, jedno z nejmladších v okrese, ze sbírky nadace České televize Pomozte dětem! „Požádali jsme o příspěvek na výstavbu dětského hřiště, bezbariérový vstup do mateřského centra a štěstí nám přálo,“ uvedla předsedkyně mateřského centra Pavla Cupalová Na čtvrteční slavnosti v Praze, kterou moderovala Alena Zárybnická, dostali neuvěřitelných 238 975 korun. „Přispíváte-li svými prostředky do tohoto sbírkového projektu, děláte dobrou věc,“ děkuje Pavla Cupalová všem dárcům, kteří zůstávají zpravidla v anonymitě. „Vaše peníze se neztratí a udělají radost velké spoustě dětí.“

 

Kuře nadělovalo Kocourkovi

Jistě všichni znáte celorepublikový sbírkový projekt Pomozte dětem! Organizovaný společně Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS) a Českou televizí. Vletošním roce jsme se pokusily podat návrh na finanční příspěvek ztéto sbírky, na výstavbu dětského hřiště a bezbariérového vstupu do našeho MC Kocourek ve Březové nad Svitavou. A štěstí nám přálo.

Při výběrovém řízení jsme byly vybrání a mohly jsme si proto dojet ve čtvrtek 1. listopadu 2007 do Prahy na slavnostní předávání nadačních příspěvků. Jak již fotografie napovídají, na cestu se vydaly 2 členky MC i se svými ratolestmi spolu spředsedkyní sdružení. Slavnostní předávání se uskutečnilo vsále Felice Hotelu Merkure Praha Old Town a moderovala ho Alena Zárybnická.

Dozvěděly jsme se, že vregionu Severovýchod (Pardubický kraj, Hradec Králové atp.) získalo podporu 11 projektů a mezi organizace zde bude rozděleno celkem 1926999,- Kč. Samozřejmě jsme byli informováni i o tom kjakým účelům budou peníze použity. Náš projekt dětského hřiště nese název „Kocourkova zahrada“ a na jeho realizaci jsme dostaly neuvěřitelných 238975,-Kč. (Oni taky prolézačky, houpačky pro děti odpovídající normám EU vdněšní době něco stojí.)

Přispíváte-li svými prostředky do tohoto sbírkového projektu, děláte dobrou věc. A proto patří naše poděkování i vám všem - dárcům, kteří zůstávají zpravidla vanonymitě. Vaše penízky se neztratí a udělají radost velké spoustě dětí.

Za MC Kocourek Pavla Cupalová