Pracovníci ze školní jídelny Střední odborné školy a Středního odborného učiliště (SOŠ a SOU) v Poličce se výzvy nezalekli. V soutěži o nejlepší školní oběd, ve které se v konkurenci jednasedmdesáti jídelen z celé republiky probojovali v Praze až do finále, obsadili dělené čtvrté místo. 

ÚSPĚŠNÉ MENU
Do finále prestižní soutěže se zástupci poličské školy probojovali jako jediní z Pardubického kraje. „Těší mě, že se školní jídelny z našeho kraje pravidelně v této soutěži umisťují na čelních místech. Je tak vidět, že stravování na školách si u nás dlouhodobě drží vysokou úroveň,“ poznamenal radní zodpovědný za oblast školství Bohumil Bernášek. 

Úspěšné menu obsahovalo polévku z pečených rajčat a červené čočky. Hlavním chodem se stala treska pečená v jogurtu obohacená o bramborovo-brokolicové pyré a salát z červené řepy s quinoou. Sladkou tečku pak utvořil moučník v podobě tvarohového bulguru s kokosem a chia semínky. „Menu jsme začali skládat před čtyřmi měsíci. Vycházelo se z našich zkušeností, fantazie, internetových zdrojů, muselo jít o jídlo, které jsme v naší školní jídelně již měli možnost vyzkoušet,“ řekl člen kuchařského týmu Václav Rambousek. 

Menu muselo být nanormováno na deset porcí pro žáky věkové kategorie 11 až 14 let a muselo se běžně vyskytovat na jídelním lístku. Cena za potraviny na přípravu jedné porce nesměla překročit normou daný limit 34 korun.