Svíčková, gulášek, sushi, bábovky i míchané nápoje. To byly Gastronomické slavnosti Magdaleny Rettigové, které včera vyvrcholily společným obědem na náměstí. Opět tady zavoněla pečená husička.

„Sushi je vynikající. Poprvé jsem ho ochutnala v Litomyšli. Přijeli jsme s přítelem hlavně na japonské speciality a opravdu jsme si pochutnali. Byl to zážitek," libovala si Klára Sýkorová. Nenechala si ujít ani holandské sýry a odpoledne zašla na Toulovcovo náměstí na kotlíkový guláš. Litomyšl totiž o víkendu patřila dobrému jídlu, jehož vůně se táhla celým náměstím. Kuchaři tady předvedli, že ctí vyhlášenou kuchařku Magdalenu Dobromilu Rettigovou, která jídlo vážně nešidila.

Profesionální kuchaři soutěžili o nejlepší svíčkovou. V porotě usedl i starosta Litomyšle Michal Kortyš. „Svíčková mi chutná moc. Několikrát jsem se ji pokoušel také uvařit a všichni ji snědli, tak snad se opravdu povedla. Svíčková je pro mne gurmánský zážitek, hlavně když ji udělá někdo jiný. Připravuji hodně maso a zeleninu, kterou upravujeme na různé způsoby. U přátel z Holandska jsem si tady koupil přísady a recept na arašídovou omáčku. Těším se, až ji vyzkoušíme," řekl Michal Kortyš. Zatímco na náměstí lidé ochutnali tradiční svíčkovou s knedlíkem, na Toulovcově náměstí v kotlících bublal guláš. A ne ledajaký. Soutěžní týmy zde bojovaly o postup na mistrovství České republiky. A že je nejlepší guláš jedině hovězí? Zapomeňte! Michaela Pavlasová z Poličky se svými přáteli vsadila na klokaní guláš. „Klokaní maso se dá koupit ve velkých obchodech. Je vynikající. Přirovnala bych ho asi ke zvěřině. Maso je tužší, úprava trvá déle, protože je náročnější na vaření. Recept ale neprozradíme, je to náš tajný," podotkla Michaela Pavlasová.

Malý statek si postavili na náměstí členové občanského sdružení Generace 89. V jejich kotlíku voněl daňčí gulášek. „Držíme tradici a stejně jako vloni jsme uvařili daňčí guláš. Maso máme z Nových Hradů, tak nevím, zda je jinak těžké ho sehnat. Recept je klasický, hodně vysmažit cibulku, základ je paprika, sůl a koření na zvěřinu," prozradila Petra Benešová. Na Mistrovství České republiky ve vaření kotlíkových gulášů do Přerova ale vyrazí tým Škopečkáři ze Svitav. Jejich guláš totiž zachutnal porotě nejvíce.

Dezert na závěr

Tečku za dobrým jídlem udělá výborný dezert. To věděla už i Magdalena Dobromila Rettigová. Hospodyně proto soutěžily o nejlepší bábovku. Porota v čele s Filipem Sajlerem a Ondřejem Slaninou ochutnávala čtrnáct bábovek. A kdo peče ty nejlepší? „Celkově nejlepší bábovka je tvarohovo – jahodová, kterou upekla Barbora Holubcová z Hlinska. Nejchutnější je mramorová makovka Mileny Švábové ze Suché. Nejhezčí je vrstvená bábovka s tvarohem od Marie Bártíkové z Litomyšle," uvedla Jindřiška Kubíčková ze Spolku paní a dívek.