Podle radních už je načase začít jednat a opravit kruhovou křižovatku u hotelu Dalibor. Kruhový objezd na velmi frekventované silnici I/35 je poničený kvůli množství osobních ale i nákladních automobilů, které tu denně projíždějí. Jeho oprava je tedy nezbytná.

„Není to pouze oprava křižovatky a toho všeho, co je tam až zbytečně rozježděno. Náš projektant přišel s návrhem, jak celkově upravit tuto křižovatku, a udělat její průjezd komfortnějším," vysvětlil Pavel Jiráň, vedoucí odboru místního a silničního hospodaření.

Bude se zužovat

Podle návrhu projektanta dojde k zúžení středového prstence kruhového objezdu, a to ve směru k odbočení k vlakovému nádraží. Aby se průjezd stal pro řidiče komfortnějším, bude středový prstenec v tomto místě zúžen o dva metry. „Chceme tak vyjít vstříc řidičům a zpříjemnit jim průjezd křižovatkou tak, aby nemuseli tolik kroutit volantem," uvedl Pavel Jiráň.

Zúžení středového prstence nebude jediným zásahem do stávajícího stavu vytěžované křižovatky. „Také se chystáme přebudovat velmi poničené obrubníky. Snad ty nové už budou nezničitelné," doufá Pavel Jiráň. Samotné stavební práce na kruhovém objezdu jsou plánované na příští kalendářní rok. Město se obrátilo na Ředitelství silnic a dálnic s žádostí, aby stavební práce nezbytné v souvislosti s úpravou objezdu provedlo během prázdninových měsíců. Plánovaná objízdná trasa by totiž měla vést po ulici T. G. Masaryka. Tato ulice je sídlem několik školských zařízení. S ohledem na bezpečnost žáků a studentů město doufá, že Ředitelství silnic a dálnic jejich prosbě vyhoví.
„Informace o aktuálních uzavírkách a omezeních dopravy, případně i o dopravních nehodách budou samozřejmě dostupné na serveru www.dopravniinfo.cz," připomněl Pavel Jiráň.