Lidé si stále stěžují na objezd ve Svitavách na hlavním průtahu městem. Dopravní situaci podle nich nevyřešil. „Když přijde náhlý a silný příval deště, zůstává ve vnitřní části s mírným sklonem deset centimetrů vody, která dosahuje do poloviny vozovky. Špinavá voda stříká metry daleko,“ říká Josef Bodeček ze Svitav.

Motoristé ale mají také jiné připomínky. „Podle mého názoru kruhový objezd brzdí dopravu. Řidiči sice na něj plynule najíždějí a sjíždějí, ale motoristé na komunikacích za kruhovým objezdem se potýkají s velkými problémy. Do provozu se totiž zařazují obtížně. Dříve semafory pouštěly vozidla v určitých vlnách,“ tvrdí Martin Kiss z Březové nad Svitavou.

Naopak kruhovou křižovatku pod náměstím si řidiči pochvalují, protože tady vyřešila obtížnou dopravní situaci. V sousední Litomyšli čekají lidé na objezd v rizikové křižovatce u hotelu Dalibor několik let. Silničáři začnou s jeho výstavbou už letos. Řidiče tak opět čekají potíže při průjezdu městem. „Pokud bude nutná objížďka, tak co možná nejkratší dobu.“ Jedná se totiž o nepřehledný úsek a špatně klopenou zatáčku. Řidiči tady nerespektují čtyřicítku a v úseku dochází často k nehodám. Stavba křižovatky přijde na dvacet pět milionů korun.

V Litomyšli jsou už na kruhové objezdy zvyklí. Jeden vyřešil komplikovanou dopravu na křižovatce u nemocnice. Další vyrostl na sídlišti nad autobusovým nádražím. Jenže právě ten se setkal jenom s kritikou. Ačkoliv měl podle Pavla Jiráně z litomyšlské radnice zklidnit dopravu v dané lokalitě. Nestalo se tak. Řidiči klidně jezdí na objezdu v protisměru, protože kruhák je moc malý.

O kruhovém objezdu uvažují také v Morašicích. Na autobusovou zastávku tu denně přecházejí silnici desítky dětí. Místní zastupitelé se spojili se starosty okolních vesnic a sepsali žádost radním Pardubického kraje. Ti s úpravou křižovatky v Morašicích sice počítají, ale až za několik let.