Ředitel devítiletky Petr Doseděl prozradil, že teprve po rekonstrukci školy si uvědomili, že mohou žákům nabídnout pouze malou tělocvičnu a že je v Litomyšli jediná, která nemá sportovní hřiště. Na výstavbu velké haly by nikdy nedosáhli, a tak usilovali o hřiště. Problém začali proto neodkladně řešit. V únoru minulého roku předali projekt a ještě ten samý rok stavaři hřiště dokončili. Letos na jaře provedli už jen dodatečné úpravy.

,,Naše škola je sice až druhým nájemcem areálu, ale troufám si říct, že naše společní sportovní hřiště budeme z osmdesáti procent využívat více my,“ říká Petr Doseděl, ředitel základní školy Zámecká. Hřiště je navíc otevřeno i pro volnočasové aktivity dětí a dospělých. Pokud zde dojde k vandalství nebo jiným výtržnostem a ničení areálu, hrozí i jeho uzavření pro veřejnost.

Hřiště tedy smí využívat i litomyšlská veřejnost, ale vždy tu budou mít přednost klienti Evropského školícího centra, které sídlí v zámeckém pivovaru.
Prvním nájemcem nového hřiště je občanské sdružení YMCA team, které získalo od ministerstva školství dotaci ve výši jeden milion a osm set tisíc korun.