Psycholog a speciální pedagog nabídnou pomocnou ruku především dětem a mládeži v krizi. Zaměří se ale i na oběti domácího násilí nebo ty, kteří si neví rady s dluhy.

„Přál bych si, aby pracovníci krizového centra spolupracovali s policií a pardubickým SKP centrem,“ uvedl Erich Stündl, koordinátor prevence kriminality z radnici. Podle něj by s administrativou mohlo pomoci právě SKP centrum. Jeho pracovnice dvakrát do měsíce dojíždí do Svitav. Sílu krizového centra J. J. Pestalozziho spatřuje Erich Stündl v každodenní pomoci lidem v nouzi.

Ve svitavské pobočce Centra J. J. Pestalozziho, která bude sídlit na ulici Milady Horákové, jsou zaměstnaní odborníci ze Svitav. Ti tak dobře znají místní poměry a budou moci reagovat na konkrétní situace a být v kontaktu s lidmi, kteří jejich pomoc potřebují. Zatím prochází odborným výcvikem pod vedením ředitele centra Pavla Tvrdíka.

Chrudimská nezisková organizace Centrum J. J. Pestalozziho pomáhá potřebným od roku 1992. Členem její správní rady je také zpěvák Ivan Hlas