Šedesát lidí se sešlo u kaple sv. Anny v osadě Vysoký Les. Ti následně putovali na začátek křížové cesty. Zde bylo na úvod řečeno několik slov o minulosti a obnově křížové cesty. Terezie Pavlišová promluvila o tvorbě obrazů. Následně byla křížová cesta vysvěcena farářem Františkem Benešem, který ke každému zastavení pronesl pár slov. Na závěr čekaly na přítomné koláčky a teplý čaj.

V minulosti ke Schlesingerově kapli vedla křížová cesta v podobě drobných zasklených obrazů v dřevěných rámech se stříškou a křížkem pověšených na stromech. Při kácení stromů v 50. nebo 60. letech 20. století však byly obrazy sundány a ztratily se neznámo kam, čímž původní křížová cesta zanikla.

Obnovená cesta má stejnou trasu jako ta původní, ale je vytvořena v moderním pojetí. Celkem cestu tvoří čtrnáct zastavení v podobě specifických obrazů vytvořených Terezií Pavlišovou, které jsou umístěny na jednotlivých panelech usazených podél cesty v lese. Moderní pojetí vyvolalo mezi lidmi živou debatu.

Cesta byla obnovena v druhé polovině letošního roku díky dobrovolné pomoci brigádníků, dárcovským příspěvkům a finanční podpoře v rámci programu Smart Up Nadace O2.