Některé ženy si nehty upravují samy doma, jiné volí gelové. „Dřív jsem si manikúru dělala sama, ale vždy po několika dnech už to nebylo ono. Zkusila jsem gelové. Jsem spokojená. Mám vždy  krásné nehty, nemusím se o ně starat,“ řekla Lenka Nová  ze Svitavska. Prvotní modeláž nehtů ve studiu trvá přibližně hodinu a půl a vyjde vás asi na čtyři sta korun. Jednou za měsíc je nutné nehty upravit, což stojí asi 350 korun. „Některé ženy chodí na úpravu jednou měsíčně, jiné už za tři týdny.  Záleží na tom, jak rychle jim odrůstají,“ říká svitavská manikérka Silvie Kaplanová. Trendy v barevnosti nehtů se mění. Podle odbornice v současnosti ženy nejvíce preferují červené  nehty nebo  bílou francouzskou manikúru.

Pokud chcete ušetřit, můžete využít služeb kosmetického studia Střední školy obchodní a služeb v Poličce, kde o vás budou pečovat studentky. Prvotní modeláž nehtů vás přijde na 300 korun a následná úprava na sto padesát.

Zdravé nohy

Zašli jste někdy na pedikúru a zažili pak pocit, že máte nohy o několik kilogramů lehčí?  Podle litomyšlské pedikérky Elišky Kopecké je pedikúra důležitá pro zdraví nohou i z hlediska estetiky. Protože se zabývá medicinální pedikúrou, tedy suchou přístrojovou metodou, lidé za ní často chodí, když potřebují ošetřit kuří oka, mozoly, praskavé paty. Nejdůležitější je péče o nehty, ty bývají hodně nemocné. „Ošetření přístrojem je vhodné především pro  lidi, kteří mají nějaký zdravotní problém nohou nebo jsou nemocní, například po  transplantaci, při roztroušené skleróze nebo diabetu,“ dodává pedikérka. Přístrojová metoda je oproti klasické mokré o něco dražší. Přijde na 250 korun. Mokrá pedikúra stojí 180 až 200 korun.