Profesionální hasič Zdeněk Král ze Svitav se stal absolutním vítězem a nejtvrdším hasičem na prvomájové TFA Ostravská věž 2022. Současně vyhrál svoji věkovou kategorii HZS B (35–44 let). "Závodu o nejtvrdšího hasiče v Dolní oblasti Vítkovic, který je považovaný mnoho let za nejtěžší v Evropě, se zde konal po třech letech. Zúčastnili se ho i další borci z Pardubického kraje, a to Marek Víšek a Martin Dušek ze stanice Pardubice. Ze Žamberku se závodu účastnil Michal Pelikovský," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Nejlepší z asi šedesátky soutěžících z celé republiky stlačil výsledný čas pod hranici sedmi minut. Závodníci absolvovali v kompletním zásahovém vybavení, včetně těžké tlakové láhve a přilby, celkem devět nejrůznějších pohybových, silových a překážkových disciplín na čtyřech úsecích. "Cíl byl tradičně na vrcholu vysoké pece, zvané Bolt Tower – podle známého jamajského sprintera," dodala Horáková.

Na silnici I/35 roste nový kruhový objezd u budoucího supermarketu Lidl.
Litomyšl a jejích šest kruháčů. Zklidní dopravu ve městě? To zatím neví ani ŘSD

Konkurence v soutěži je vždy velká a není lehké se prosadit. "My ale mezi sebou máme ty nejlepší a Zdeněk Král se stal králem tohoto závodu," podotkla mluvčí.

Michal Pelikovský obsadil v kategorii B 3. místo a Marek Víšek skončil na 4. místě. Další závod na borce z Pardubického kraje čeká 18. května v Olomouci.