Obchodní akademii a Vyšší odborné škole ekonomické ve Svitavách chybí ředitel. Jaroslava Klodnera kraj odvolal za údajné nesrovnalosti v účetnictví. Krajští radní ale už hledají náhradu.

Na obsazení pozice ředitele obchodní akademie vypsala Rada Pardubického kraje konkurzní řízení. Nabídka tohoto pracovního místa je uveřejněná jak na webových stránkách kraje, tak i města Svitavy. „Zájemci mohou přihlášky podávat do 21. listopadu,” potvrdila Jana Pernicová, krajská radní odpovědná za oblast školství.

O tom, že se kraj snaží volné místo obsadit, ví i odvolaný ředitel Jaroslav Klodner. „Postup kraje je rychlejší, než jsem čekal. Nevím, co si o tom mám myslet. Domnívám se, že je to pokračování trendu, jak se mě zbavit. Kraj postupuje podle regulí,” uvedl. Kraj může konkurz vyhlásit i druhý den po odvolání. Termín pro tento krok není časově vymezen.

Nový ředitel by měl do křesla usednout nejpozději prvního ledna příštího roku. „Vše je podmíněno tím, zda konkurzní komise najde vhodného kandidáta,” vysvětlila Pernicová. Adept musí splňovat podmínky, které rada kraje stanovila. Mimo jiné bude muset předložit také koncepci dalšího rozvoje školy a výpis z trestního rejstříku.

Rada Pardubického kraje vypsala konkurz na místo ředitele Obchodní akademie a Vyšší odborné školy ekonomické ve Svitavách. Uchazeči mají na své přihlášky a vypracování strategického plánu dva týdny. Pak už bude jejich osud v rukou konkurzní komise. Dokud se nepodaří vybrat vhodného kandidáta, bude ředitele i nadále zastupovat Monika Pelíšková, která je současně zástupkyní ředitele. Po odvolání Jaroslava Klodnera ji kraj pověřil povinnostmi a pravomocemi ředitele. Jak uvedla krajská radní odpovědná za školství Jana Pernicová, může ho zastupovat po neomezenou dobu. Odvolaný ředitel, který na svitavské „obchodce“ působil dvanáct let, si stojí za svým. Tvrdí, že se ničím neprovinil a chce záležitost řešit soudní cestou. „Podal jsem žalobu na neplatnost odvolání z funkce ředitele školy. Důvody, které kraj uvádí, jsou nepravdivé,“ uvedl Jaroslav Klodner. Učitelé stojí na jeho straně. Jsou přesvědčení, že se žádného podvodu nedopustil. Krajští radní odvolali ředitele svitavské obchodní akademie za údajné podvody. Kontrola krajské inspekce měla prokázat, že předkládal pozměněné účetní doklady a vyplatil si odměnu ve výši dvacet pět tisíc korun.