V sobotním programu nejvyšší krajské fotbalové soutěže se představili jen dva zástupci svitavského regionu. Spokojenější z nich byla určitě Polička, neboť každá remíza z venku má svoji hodnotu a v České Třebové to platí dvojnásob. Cerekvice opět nebyla výraznější horším týmem než soupeř, ale ve chvílích, kdy se zápas lámal, zaostávala. V neděli se celkům z okresu dařilo na výbornou, jen škoda, že to v případě Mopravské Třebové přišlo pozdě.

Cerekvice – Žamberk 1:2

Domácí na jaře velmi často trápí začátky zápasů, v nichž vinou vlastní nekoncentrovanosti a zbytečných chyb inkasují a dostávají sami sebe do potíží. Tento duel byl toho jasnou ukázkou. Hned v 7. minutě se nevyvarovali „tradiční" ztráty míče uprostřed hřiště a z protiútoku se prosadil se štěstím Bartoň – 0:1. Slavoj pak sice mohl odpovědět, jenže jeho slibnou akci zastavil nepochopitelně odmávaný ofsajd. Ve 25. minutě domácí po rohu nezachytili křížnou přihrávku napříč vápnem a nabíhající Ulvr zavěsil pod břevno – 0:2. Hosté byli lepší v důrazu a pohybu, jejich gólmana Marečka zaměstnal v prvním poločase vážněji pouze hlavičkující Motl.

Po změně stran domácí přidali na aktivitě a bylo to znát. V 65. minutě po centru Vostrčila se na zadní tyči objevil nepokrytý Jandera a nedal šanci Marečkovi – 1:2. Cerekvičtí pokračovali ve snaze o vyrovnání, byli lepším mužstvem, po vyloučení Kašpara si vynutili tlak, ale bez efektu. V 82. minutě se do nadějné pozice dostával Vomáčka, leč nedokázal zkrotit vysoký míč a Žamberk si potom už výhru pohlídal.

Fakta – branky: 65. Jandera – 7. Bartoň, 25. Ulvr. Rozhodčí: Čechlovský (Bítovany). ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (Kašpar). Diváci: 50. Poločas: 0:2. Cerekvice nad Loučnou: Kusý – Coufal, David (75. Jetmar), Šeda, Adamský (61. Lorenc) – Vostrčil, Jandera, Pražák, Novotný (51. Vomáčka) – Motl, Lebeda. Žamberk: Mareček – Kašpar, Kos, Bartoň, Franke – Dvořák (82. Pešek), Ulvr, V. Huška (52. Molnár), Pavelka – Čada, P. Huška (52. Trejtnar).

Česká Třebová – Polička 2:2

Za chladného a deštivého počasí se dvakrát měnilo skóre v úvodních minutách. Vedení se ujali domácí fotbalisté, když Zahálka zahrával rohový kop a jeden z hostujících hráčů dopravil míč do vlastní sítě – 1:0. Radost z vedení netrvala dlouho, protože hned o minutu později vyrovnal Leinweber – 1:1. Následně to vyzkoušel třebovský Abt, ale jeho nedůraznou střelu gólman Slaný pokryl a stejně dopadl také P. Urbanec.

Domácím mohl vrátit zpátky náskok po přestávce Borek ránou z přímého kopu, ovšem Slaný jeho pokus s námahou vyrazil. Radovali se tak hosté v 63. minutě, když Leinweber využil kiksu v obraně soupeře, postupoval sám na Bártu a s přehledem proměnil – 1:2. Na vyrovnání se zase nečekalo dlouho a zásluhu na tom měl hlavičkující Borek. V závěru byli iniciativnější domácí, ale pozorní poličští fotbalisté si už remízu nenechali sebrat.

Fakta – branky: 4. vlastní, 73. Borek – 5. a 63. Leinweber. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Česká Třebová: Bárta – Kubásek, Štěpán, Švec, Rufer – P. Urbanec (75. R. Urbanec), Nágl, Zahálka, Abt – Borek, Král (55. Morkes). Polička: Slaný (62. Dobeš) – Škoda, Pavliš, R. Ehrenberger, Jiří Mužík (52. Bureš) – Poul, J. Petr, T. Švec, Klein – Stejskal, Leinweber.

Moravská Třebová – Hlinsko 1:0

V průměrném vyrovnaném utkání si oba týmy vytvořily v prvním poločase několik šancí. Ty největší spálili na straně domácích David, na straně soupeře Cach. Po změně stran mělo Hlinsko mírnou převahu, hrozilo střelami ze střední vzdálenosti, které však míjely branku, v několika závarech po standardních situacích se zaskvěl Vykydal.

Slovan se dostával i do vyložených šasncí. Střídající Doseděl trefil tyč, deset minut před koncem Kučerňák přestřelil hlavou z metru. V poslední minutě se do úniku dostal Vančura, udělal kličku i gólmanovi a do prázdné branky rozhodl o prvním jarním vítězství domácích.

Fakta – branka: 90. Vančura. Rozhodčí: Filip (Rychnov nad Kněžnou). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Moravská Třebová: Vykydal – Sedláček, O.Jelínek, Marek, R. Jelínek – Strouhal, Vančura, Staněk, Švanda (63. Doseděl) – David, Kučerňák. Hlinsko: Žejdlík – J. Novák, Nevole, Vácha, Škvrňák – M. Bouška, T. Bouška, Holec, P. Novák – Cach (82. Jeníček), Kovařík.

Moravany – Litomyšl 2:4

Jiskře se povedl vynikající začátek, když po půlhodině vedla o tři góly. Na rychlou vedoucí branku Sršně navázal kanonýr Bednář, když nejprve proměnil pokutový kop a ve 27. minutě zvyšoval na zdánlivě bezpečných 3:0. Jenže Moravany, to je bojovný soubor, což nejednou předvedl a prokázal to znovu.

Do poločasu snížil Lukas a hned v nástupu do druhého poločasu vsítil Erber kontaktní gól – 2:3. Bylo tak jasné, že hosty ještě čeká pořádná šichta, k jejich štěstí ale v 64. minutě skóroval Abid na 2:4 a to byl klíčový moment, protože s tímto náskokem už hosté nehazardovali, udrželi ho a tím si zajistili definitivní jistotu setrvání v krajském přeboru.

Fakta – branky: 35. Lukas, 47. Erber – 14. z pen. a 27. Bednář, 7. Sršeň, 64. Abid. Rozhodčí: Brychta (Kunčina). ŽK: 4:1. Diváci: 100. Poločas: 1:3. Moravany: B. Branda – Krpata, Kubík, Pulpán, Hurta (68. Veselý) – Kulhánek, Zahrádka (81. Záleský), Imramovský, Lukas, Erber – Kříž. Litomyšl: Lampárek – M. Hašek, Štoudek, J. Hašek, Macháček – Zeman (71. P. Malý), Prokop, Sršeň, Urban – Bednář, Abid.

Další výsledky 27. kola krajského přeboru

Vysoké Mýto – Pardubice C 2:1

Fakta – branky: 28. Sedlák, 63. Sklenář – 56. Klátil. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). Bez karet. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Vysoké Mýto: Černík – Dvořák, Kráčmer, Kopřiva, Žák – Valášek (59. Dostál), Krýda (88. Pecháček), Podmajerský, Konečný – Sedlák, Sklenář (75. Benda). Pardubice C: Stejskal – Štěpán, Křivka, Růžička, Fidler (60. Hovorka) – Knotek, Sůra, Vágner (89. Ouředník), Prokopec – Klátil (60. Strachota), Han­č.

Dobříkov – Živanice 4:1

Fakta – branky: 10. a 60. J. Horníček, 14. P. Horníček, 48. Ševčík – 24. J. Černík. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 2:2. Diváci: 130. Poločas: 2:1. Dobříkov: Novotný – Barták, Hořejší, P. Horníček, Dostál – Marek (72. L. Rychtařík), Malý, Klapal, Houžvička – Ševčík, J. Horníček. Živanice: Hlouš – Braun (50. Klouda), Michal, Trupl, D. Černík – Beran (83. Petrlík), Vrážel, Jeřábek, J. Černík – Peterka, Pecivál.

Choceň – Chrudim B 2:1

Fakta – branky: 8. Kopecký, 84. Hrubý – 80. Malinský. Rozhodčí: Jelínek (Lanškroun). ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Choceň: Gerčák – Baborák, Eisner, Chleboun, Hrubý – Kopecký, Šabata, Smejkal, Smola (81. Gyömber) – Fikejz, Souček. Chrudim B: Leibelt – Řezníček, Valda, Štěpánek, Luptovský (86. Krystl) – Malý, Andrle, Beneš (69. Kopp), Malinský – Langr, Havránek.

Lanškroun – Přelouč 0:1

Fakta – branka: 13. Hladík. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Lanškroun: Jaroš – Marek, Vaško, Popelář, Stasiowski – Richtr, Novák, Skalický, Černušák (66. Dvořáček) – Komínek (76. Fait), Savych. Přelouč: Poříz – Kačírek, Táborský, Hladík, Ulrych – Novák (67. Mareček), Paukovič, Machačný, Vančura (79. Pištora) – Semelka, Koch (46. Cichra).

Pořadí: 1. Vysoké Mýto (60), 2. Chrudim B (57), 3. Hlinsko (45), 4. Česká Třebová (43), 5. Pardubice C (39), 6. Choceň (39), 7. Dobříkov (38), 8. Lanškroun (38), 9. Litomyšl (37), 10. Cerekvice nad Loučnou (37), 11. Živanice (35), 12. Polička (34), 13. Moravany (30), 14. Žamberk (28), 15. Přelouč (25), 16. Moravská Třebová (18).