Rada Pardubického kraje na svém prvním červencovém zasedání schválila návrh na poskytnutí finančních prostředků do školských zařízení na nutné opravy. Mezi nimi jsou i objekty na Svitavsku. Gymnázium, obchodní akademie, vyšší odborná škola a jazyková škola Svitavy se chystá na rekonstrukci hřiště s umělým povrchem a tenisových kurtů. Dále by mělo být během prázdnin dodáno do školy IT vybavení a nové šatní skříňky. Celková suma činí 4,1 milionu korun.

Příspěvek získal mimo jiné také Dětský domov Polička, a to na zpracování projektové dokumentace na realizaci novostavby. Rada konkrétně rozhodla o přidělení finančních prostředků ve výši 480 tisíc korun. Projektů je ale mnohem více.

„Mohlo by se zdát, že školy zejí prázdnotou, ale opak je pravdou. Mohou za to naše investice. Finanční prostředky nejen pro školská zařízení se snažíme investovat rovnoměrně, a to do všech částí Pardubického kraje. O prázdninách je nejvhodnější čas na nutné opravy. Svědčí o tom částka převyšující 18 milionů korun, kterou jsme schválili, “ okomentoval hejtman Martin Netolický.