Ten má obdržet českotřebovský Ski klub na provozování on–line panoramatické kamery, díky níž se v zimní sezoně prezentují aktuální podmínky ve středisku zimních sportů v Čenkovicích na televizním programu ČT2 (Panorama) a také na internetových stránkách www.holidayinfo.cz.

Sezonní provoz přijde na zhruba 450 tisíc

„Kamery pomáhají propagovat zimní střediska. Televizní zpravodajství Panorama lidé sledují a Čenkovice patří k vyhledávaným místům lyžařů,“ vysvětlil radní Miroslav Stejskal, zodpovědný za cestovní ruch, proč navzdory napjatému rozpočtu poskytl kraj stopadesátitisícovou dotaci. „Bez naší finanční podpory by Ski klub kameru nezajistil,“ dodal radní.

„Provozování kamery stojí zhruba 450 tisíc za šest měsíců a pokud finance neseženeme, bude středisko bez kamery. To bychom samozřejmě nechtěli, protože živá kamera prostřednictvím televizní Panoramy i internetu středisku rozhodně pomáhá. Kameru máme už pět, šest let, na její provoz přispívalo ministerstvo pro místní rozvoj, teď ho platíme sami a samozřejmě sháníme sponzory. Pomoc kraje je pro nás důležitá,“ řekl Deníku Milek Dvořák z českotřebovského Ski klubu.

Na dotaz, jaké chystají v Čenkovicích novinky pro blížící se sezonu, odpověděl: „Připravujeme sle〜vy pro rodinné lyžování.“

(re, ký)