„Více než deset milionů korun investujeme v pedagogické škole v Litomyšli. Je potřeba opravit elektroinstalační rozvody, které nesplňují současné normy. Investice za 12,2 milionů korun vyřeší páteřní rozvody, výměnu svítidel po celé škole i nouzové osvětlení,“ sdělil krajský radní Bohumil Bernášek. Na Střední zdravotnické škole ve Svitavách se dočkají odvlhčení suterénu a přistaví sociální zázemí za 11,5 milionu korun. Kraj se věnuje také úspoře energií ve svých budovách.

„Na projekty ohledně úspoře energií se nám daří získávat desítky milionů korun,“vysvětlila Hana Štěpánová, radní pro regionální rozvoj a evropské fondy. Díky dotaci bude budova ZŠ, MŠ a PŠ Moravská Třebová odvlhčena a také tady přistaví plošinu pro imobilní osoby. Celkem se jedná o náklady ve výši 17,6 milionů korun. Zásadní změny čekají historickou budovu v areálu Střední školy zahradnické a technické v Litomyšli.

„V objektu historické budovy, která patří mezi kulturní památky, je nutné provést úsporná opatření, která zachovají výtvarný ráz celého objektu,“ sdělil hejtman Martin Netolický. V budově vymění střechu, okna nahradí repliky s výrazně lepšími tepelnými vlastnostmi. To se týká i prosklené spojovací chodby mezi dvěma budovami. Předpokládané náklady na realizaci stavby jsou 31,5 milionu korun.