S prudkým ochlazením skončila definitivně letošní sezona pro venkovní koupaliště. Někteří provozovatelé si stěžují na její podprůměrnost. Letos byla výrazně kratší než loňská.

O plovárny, které jsou závislé na slunných a horkých dnech, upadl zájem. Trend sledují i na svitavském koupališti. „V červenci a srpnu, kdy pro nás dříve bývaly žně, lidé odjížděli na dovolené a město bylo poloprázdné,“ stěžuje si na návštěvnost Jiří Zámečník, jednatel městské společnosti Voda a sport Svitavy.

Podle něj válcují koupaliště také bazény u rodinných domů, které jsou poměrně laciné. „Uvidíme, jak se návštěvnost bude vyvíjet. Za dva roky nás čeká rekonstrukce za šedesát milionů korun, to může situaci vylepšit,“ dodal Zámečník.

V Litomyšli na městské plovárně nebyla situace tak špatná. Soukromý provozovatel tamního koupaliště Zdeněk Hanus tvrdí: „Letošní návštěvnost byla slabší, ne však slabá. Vykoupat se přišlo 29 tisíc lidí, což je v porovnání s loňskem o devět tisíc méně. Za důvod bych označil počasí, které bylo nestálé. Loni bylo sedm týdnů v kuse pěkně.“ V Moravské Třebové byla situace obdobná.

„Je pravda, že v období silných veder čekali lidé před branou na to, až někdo z aquaparku odejde. To se stávalo jen zřídka, takový nával zaznamenali jen dvakrát. Letošní návštěvnost byla průměrná. Ve srovnání s loňským létem přišlo do bazénu o šestnáct tisíc lidí méně, tedy 49 tisíc,“ říká ředitelka třebovských technických služeb Gabriela Horčíková.