Proto nechají zhotovit zcela novou dvacetimetrovou skluzavku, která má vyjít až na 1,8 milionu korun. Město ji chce mít zhotovenou do 15. května, aby byla k dispozici už na novou letní koupací sezonu. Ta v Poličce odstartuje 20. června. Dodavatele na skluzavku pak komise pro otevírání obálek vybere příští pátek.

„Samozřejmě to děláme i proto, abychom u nás návštěvníky udrželi. Punc dobrého koupaliště tu léta má Litomyšl, Sebranice i Skuteč. To byly hlavní značky za posledních dvacet let. Nesl jsem to špatně jako občan i starosta," uvedl starosta Jaroslav Martinů.

Právě do těchto destinací nabízejících mnohem větší luxus, komfort i zajímavější atrakce lidé „utíkali" v posledních letech. Polička tak dohání deficit. Na tamním koupališti je v současnosti jen jediná atrakce – sedmimetrová skluzavka pro menší děti. „Tohle bude určitě skluzavka pro větší plavce," nechal se slyšet starosta.

„Skluzavka je potřeba i proto, aby se tu vydováděli i starší děti," uvedl radní Jan Matouš. Podle starosty Martinů by v následujících dvou letech mohla být na koupališti i další atrakce – skákací můstek. „Byl bych rád, kdybychom i toto vyřešili a doladili. Patří to mezi levnější doplnění nabídky zábavy," uvedl.

S tím však zcela nesouhlasí Jan Matouš. „Nemyslím si, že tam bude nějaká další atrakce. Spíš si myslím, že to bude věc debaty, abychom se na tom domluvili," připomněl.Zmínil také fakt, že Polička má během léta omezený počet koupacích dní, proto by nebylo dobré zbytečně investovat do dalších drahých atrakcí. V součanosti si tu opravdových tropů během léta užijí 6 až 8 dnů. Poličské koupaliště je poměrně raritní už proto, že má rozměry 50x50 metrů. „Dnes to považuji za devízu," dodal Martinů.

Na zkvalitnění koupaliště se pracuje už od roku 2006. Od té doby se stihlo opravit zázemí pro personál i sociální zařízení. Renovace se dočkalo i brouzdaliště, vloni došlo na úpravy dna. Radnice letos dokonce plánuje ještě pořízení nového pokladního domku.