Například v Litomyšli otevírají pětadvacetimetrový bazén se solárním ohřevem a tobogán již prvního června. Velký padesátimetrový bazén chtějí otevřít třináctého. Pro návštěvníky si připravili i několik novinek. „Tento týden nám má firma nainstalovat nové turnikety s dvířky pro kočárky, vše je na to již připraveno. Dále jsme dělali běžnou údržbu a parkoviště bude od letošní sezony nově sledovat kamera, protože se tam v minulosti občas ztrácely věci," sdělil vedoucí koupaliště Zdeněk Kocman.

V Moravské Třebové ještě nevědí, kdy zahájí provoz. Vina však není na straně provozovatelů a zaměstnanců. Otevření aquaparku brání nepříznivé počasí. „Náš aquapark je připravený na novou sezonu, bohužel nám ale nepřeje počasí. Zatím kvůli tomu přesně nevíme, kdy začneme," vysvětlila Gabriela Hořčíková, ředitelka Technických služeb Moravská Třebová. Až se počasí zlepší, tak se návštěvníci mohou těšit například na zlepšení situace na sociálním zařízení. Do těchto míst totiž kvůli nebezpečí úrazu nainstalovali speciální protiskluzovou úpravu. Mokré podlahy na toaletách a v koupelnách tak budou pro návštěvníky bezpečnější.

O trochu více práce než jinde mají provozovatelé v Poličce. Na místním koupališti se totiž dvacátého devátého a třicátého května koná již patnáctý ročník tradičního festivalu Poličské Rockoupání. Před jeho zahájením zde tedy probíhalo čištění, při kterém pomáhali místní hasiči, zaměstnanci sportovních služeb a lidé vykonávající veřejně prospěšné práce. Po skončení festivalu bude potřeba areál znovu uklidit a vyčistit. Teprve pak zde zahájí klasickou sezonu. „Plánujeme otevřít dvacátého června. Letos jsme připravili několik novinek. Máme novou přípojku na pitnou vodu, dále pak speciální UV lampu v brouzdališti. Ta by měla pomoci ke zlepšení kvality vody. Nově také natřeme vodní nádrže," uvedla k problematice vedoucí Jitka Kmošková.