„Všechno jede téměř jako hodinky," zdůrazňuje šéf muničního skladu Vojtěch Pražan. Jen jeden konvoj se potýkal s menšími problémy, na něž narazil. Podle informací Deníku byl lehce narušený původní plán. Kolona nákladu z Vrbětic totiž narazila na nečekanou uzavírku a proto musela volit náhradní objízdnou trasu.

Včerejší náklad se obešel bez jakýchkoliv problémů. Zatím podle všeho běží jako na drátkách i kontrola a vyskladnění raketového paliva. „Máme to pod kontrolou. Jsou tu lidé, kteří to znají a vědí, co dělat. Je to bez problémů a naopak, je to čím dál lepší. Tým je sehraný. Veřejnost mohu ubezpečit, že se nemá čeho obávat," pokračoval Vojtěch Pražan. „Hasiči pracují na maximum, vojáci jsou tu také a policie vše hlídá. Spolupráce je výborná," dodal. Armáda je podle prohlášení ministerstva obrany připravená k pomoci s dalšími transporty. „Armáda připravena podílet se na zabezpečení převozu munice do Květné dle požadavku Policie ČR. K plnění tohoto úkolu má AČR vyčleněný potřebný personál z jednotek 14. pluku logistické podpory s odpovídající technikou, která splňuje stanovené bezpečnostní normy pro převoz munice," uvedlo ministerstvo.

Kontejnery s raketovým palivem budou do Květné proudit ještě do pátku až soboty. „Co se do skladů bude přivážet dál, to zatím ani já sám nevím," uvedl nekonkrétně šéf květenského muničáku Vojtěch Pražan.
Proces převozu se po první fázi na chvíli zastaví, v nejbližší době by se mělo pokračovat. Redakci Svitavského deníku se však podařilo zjistit, že další na seznamu by měly být pravděpodobně tuny klasické munice. Záleží také na tom, jak se domluví další firmy Bochemie či Imex s ministerstvem obrany. Počínání okolo převozu na dálku sleduje i hejtman Pardubického kraje a také květenský starosta Petr Škvařil. „Jsem přesvědčený, že všechno bude absolutně bez problémů. Zatím nemám hlášenou jedinou potíž. Pan Pražan je na kontrolu i vyskladňování munice velice přísný. Věřím tomu, že si vše ohlídá. Víc to neřeším," dodal Petr Škvařil.

Transport munice a vojenského materiálu z Vrbětic začal už v sobotu. Původní odhady byly takové, že tu skončí až čtyři tisíce tun střeliva či pum. Poslední informace hovoří o téměř dvou tisících tun.