Sám k tomu během prestižního závodu řekl: „Cyklistika je o bolesti. Není to hra. Bez lásky k tomu, co děláš, nemůžeš uspět." A jeho víra, že je může mnohé zvrátit, jej drží nad vodou. Spousta fanoušků i odborníků už mladého Čecha společně s jeho týmem odepisovala v průběhu druhého týdne pelášení po italských kopcích. A ač bývá sedmadvacetiletý cyklista klidný jako kámen, tentokrát ho právě nedůvěra vyburcovala k poměrně rtuťovité reakci.

„Pro upřesněni situace. Hodně lidí se mi ozývá, ze jsme amatéři a podobně. Že jsme to do cíle vypustili, s Richiem jsme dojeli oba na půjčených kolech o dvě čísla větsí rám, než máme. Takže jsme jeli poslední tři kilometry pouze ze sedla," ohradil se s tím, že jeho tým maká dál.Vždyť kdyby v jedné etapě neztratil dvě minuty na vedoucího Contadora, už dnes by se byl na neuvěřitelném třetím místě.

I to šesté mu sluší. V cestě za jeho vylepšil ho podporuje spousta českých vlajek na silnici. „Jsem pyšnej na to, ze jsem Čech, protože to, co se vám dnes povedlo, je něco neuvěřitelného – udělat z italského kopce českej. Tolik českých vlajek pohromadě jsem nemel v životě tu čest vidět," dodal König. Kam to dotáhne, když mu fandí i někdejší šéf sázkovky Michal Horáček.