Na nejslavnějším závodu Tour de France si vyjel snové angažmá, po Novém roce se s vervou pustil do práce na nové štaci a s jeho přestupem do Sky ho začaly na Facebooku sledovat tisíce jeho věrných fanoušků.

Kariéra moravskotřebovského rodáka jde strmě nahoru. Redakce Svitavského deníku vám během roku přinese textově i obrazově největší zážitky Leopolda Königa na cestě za slávou, uznáním, trofejemi i velkými závody.

Jeho rok začal odpočinkem doma v Moravské Třebové. Konec konců, relax je potřeba. Pokud se mu náležitě povede, může letos jet až dvě Grand Tour. S rodiči i přáteli si užil jen chvilku volna a potom už začal s tvrdou přípravou ve Sky, kde poznal zcela nadstandardní podmínky pro trénink a naprosto odlišný přístup – detailní rozbory závodů, příprava tréninků a podobně. To všechno se mu bude v pelotonu moc hodit. Vždyť už teď ví, že na jaře povede coby spolukapitán se stájovým kolegou Richiem Portem svůj tým na Giru d'Italia. Na závodu, který si ještě nikdy nevyzkoušel. Přitom už má za sebou vydřené sedmé místo na Tour i etapové vítězství na Vueltě. Teď se ukáže, jak mu prospěl přesun na nejprestižnější cyklistickou adresu planety. Ve fotografickém souhrnu vám nabízíme jeho první krůčky v černo-modrém dresu po boku světové hvězdy Chrise Froomea.