Mobilní redakce Svitavského deníku ve středu 27. května odpoledne přijela na náměstí do Moravské Třebové. Lidé si nenechali ujít nejen kulturní vystoupení, soutěže o ceny, ale také diskuzi s místostarosty Milošem Izákem a Václavem Mačátem. Hovořili jsme s nimi nejen o chybějícím společenském sálu.

Problém chybějícího sálu řeší v Moravské Třebové už minimálně tři roky. Projekt přestavby bývalé dětské nemocnice sice vloni padl, ale nyní ho mají radní znovu na stole. „Jde o návrh na kongresové centrum se společenským sálem a hotelem. Projekt bychom rozšířili o krytý bazén. V pondělí bude o záměru jednat zastupitelstvo. Záleží na jejich rozhodnutí,“ uvedl místostarosta Václav Mačát. Zastupitelé už vloni odsouhlasili, že objekt prodají, ale s tím, že nový majitel projekt města dodrží. Takového zájemce ovšem nenašli. „Developeři chtěli z objektu vybudovat ubytování pro seniory,“ dodal Václav Mačát.

Pokud v pondělí zastupitelé záměr schválí, podají radní žádost o dotaci na kongresové centrum do Evropské unie. Nabízí se čtyřicetiprocentní dotace. Celkové náklady dosahují 170 milionů korun, z toho sto milionů by muselo přidat město. „Není to málo. Museli bychom některé další investice určitě omezit,“ sdělil místostarosta. Jestliže zastupitelé záměr odsouhlasí a vše půjde hladce, v roce 2011 by mohla mít Moravská Třebová moderní kongresové centrum. V opačném případě možná nabídnou budovu znovu k prodeji, nebo ji zbourají a získají tak pozemek třeba pro stavbu bazénu. Rozhodujícím dnem je pondělí 1. června.

Fotografie a videa z akce Prima Den s Deníkem naleznete ZDE.