Renata si přivedla po skončení místního punkového festivalu domů dva vyznavače tohoto hudebního i životního stylu. Do jednoho z nich se zakoukala a chtěla se nechat rozvést. Punkeři během několika týdnů pravidelnými fyzickými útoky připravili zoufalého muže téměř o život. Ten reagoval na své ponižování žhářstvím. Zapálil vlastní rodinný dům.

„Občas si nakládačku zasloužil. Když se napil býval hodně agresivní, ale tak zřídit ho nemuseli. Když mu řezali jazyk, bylo to už opravdu hodně kruté,“ komentuje dnes mladá žena události z loňského léta.

I přes prožité peklo se ale muž nakonec ke své ženě vrátil. Pořád ji totiž miluje. „Známost z festivalu jsem pustila k vodě. Pepíka mi bylo líto, má cukrovku a nikdo by se o něho nepostaral, tak jsem ho přijala zpět,“ říká Renata a dodává: „Učíme se spolu znovu žít. A někdy to není vůbec jednoduché. Oba jsme výbušné povahy, a tak občas prožívámehodně divoké chvíle.“

Společně bydlí v domě, který je po požáru téměř na spadnutí. Nefunguje v něm elektřina ani plyn. Několik měsíců jsou už také bez pitné vody.

„Rádi bychom si našli nějaké lepší bydlení. Chceme získat zpět do péče své čtyři děti. Ty zatím vyrůstají u příbuzných,“ vysvětluje nezvyklý manželský pár své rozhodnutí začít spolu znovu žít.

Torzo rodinného domu a rozsáhlý pozemek v Udánkách prodali jisté realitní kanceláři z Blanska za deset tisíc korun. Ta nyní nabízí stavení na svých internetových stránkách. Od případného kupce požaduje 550 tisíc korun.