Neurologické oddělení nemocnice, kromě využití botulotoxinu z medicínských indikací, aplikuje jako certifikované pracoviště i botulotoxin z kosmetických důvodů. Botulotoxin podle primáře Mariána Kuchara pomáhá k odstranění a vyhlazení mimických vrásek kolem očí nebo na čele, ale i k odstranění nadměrného pocení v podpaží a na dlaních.

Jak botulotoxin působí?
Botulotoxin dočasně přeruší v dané oblasti spojení nervu se svalem. Tím zabrání mimickému svalu ve smršťování. Sval není schopen pohybu, nepracuje a nevytváří vrásku. Opticky se pleť vypne a eliminují se vrásky a tím napomáhá vyhlazení vrásek.

Jaké jsou výhody aplikace?
Před aplikací není nutný žádný test. Tedy zákrok je možné provést okamžitě. Výsledný efekt vyhlazení, odstranění vrásek není trvalý a každý má možnost se rozhodnout, zda mu tato metoda vyhovuje a zda v ní bude chtít pokračovat.

Co botulotoxin odstraňuje?
Mimické (dynamické) vrásky na obličeji. Zejména mezi obočím, v okolí očí a na čele. V některých případech i jinde na obličeji, pomáhá při nadměrném pocení, zejména podpaží, dlaní.

Hradí léčbu zdravotní pojišťovny?
Podání botulotoxinu z uvedených důvodů spadá mezi placené služby. Konzultaci ohledně podání lze domluvit přímo na neurologickém oddělení. Cena konzultace se činí řádově několik stokorun. Cena samotné aplikace závisí na množství podané látky, resp. na lokalitě, kde se botulotoxin podá (mimické vrásky kolem očí, na čele, podpaží, dlaně).

(an)