K urně přišlo v této malé vísce 42 z 55 voličů. Volební účast se vyšplhala na 76,36 procenta. V těsném závěsu za Vrážným byla Vysoká ze stejného regionu. I zde byli voliči zodpovědní. Do volební místnosti jich přišlo 19 z 26, to znamená, že i zde se účast udržela nad hranicí sedmdesáti procent, přesně na 73,08 procenta.

První obcí na Svitavsku, která měla odvoleno a sečteno, se stalo Lavičné. Ze 104 občanů se jich svého práva volit nevzdalo 60. Podle Terezy Veitové z volební komise poslední občan se k urně dostavil hodinu po poledni. Při sčítání pak komisaři našli šest neplatných hlasů. „Volební lístky nebyly vůbec vyplněné, a to je škoda," poznamenala Tereza Veitová. S kolegyní dovezla výsledky na přebírací místo ve Svitavách deset minut před patnáctou hodinou. Hned za nimi přijely s dokumenty také členky volební komise z Kamenné Horky. Tam z 257 občanů oprávněných volit rozhodlo svým hlasem 53,31 procenta, to znamená 137 voličů. „Volby proběhly bez problémů, všechny hlasovací lístky byly platné," upřesnila předsedkyně komise Jitka Synková.

Zástupci komisí si z úřadu odvezli i zápi s přesným počtem mandátů. „Komunální volby jsou na rozdíl od ostatních specifické. Přímo na přebíracím místě probíhá vlastní výpočet rozdělení mandátů jednotlivým zvoleným kandidátům," uvedl Petr Dědič z Českého statistického úřadu ve Svitavách. V praxi to znamená, že systém vygeneruje zápis, kde jsou uvedené podle zákonem stanovených podmínek jednotlivé mandáty. „Komise si tedy uloží dokumentaci okrsku, ale také zajistí u starosty vyvěšení výsledků na úřední desce," vysvětlil Petr Dědič.