Na Svitavsku nezůstávají knihovny pozadu a připojují se k již sedmému ročníku. Pro návštěvníky si po celý měsíc připravují bohaté akce, takže si zde vybere opravdu kdokoliv. V Litomyšli pro tuto příležitost přichystali prodejní výstavu dětských knih, besedu se spisovatelkou Ivanou Peroutkovou, cestopisné přednášky nebo si lidé mohou přijít zkusit potrénovat paměť.

Ve Svitavách se do akce zapojují každoročně a nabízí program pro všechny věkové kategorie. „Pro děti proběhlo setkání se spisovatelem a ilustrátorem Hynkem Schusterem. Zítra máme představení v rámci projektu Listování – Stopařův průvodce Galaxií," sdělila ředitelka Městské knihovny ve Svitavách Marta Bauerová. Dále pořádají vzdělávací akci nebo autorské čtení s Martinem Reinerem. Chystají se také na burzu knih a po pěti letech realizují dotazník spokojenosti. K tomu Marta Bauerová dodává: „Abychom získali představu nejen o tom, jak jsou čtenáři spokojení, ale třeba i o tom, co by chtěli změnit, zda knihovnu vnímají jinak než před pěti lety."

Ani v Moravské Třebové nezahálí. „Speciálně k březnu jsme připravili po celý měsíc Velký výprodej knih, časopisů a audiokazet nebo Pohádkový svět – program pro děti z mateřských škol. Dále 15. března Představení z cyklu Listování Dobrý proti severáku a následující den Velikonoční jarmark," uvedla ředitelka knihovny Lenka Greplová.