Svitavští radní poskytli finanční podporu.

Obyvatelé domova na půli cesty v Květné potřebují vybudovat kotelnu. Zastupitelé města se dohodli, že jim pomohou.

Dům na půli cesty poskytuje ubytování a práci mladým lidem ve věku od osmnácti let, kteří se vrací z ústavních zařízení nebo z ochranné výchovy. Učí se zde samostatnosti, aby si mohli zajistit vlastní ubytování a trvalé zaměstnání. „Základem je, aby se naučili pracovat. Někteří u nás bydlí a pracují jinde. Ty, co práci nemají, zaměstnáme v domově,“ sdělil Ferdinand Raditsch, předseda občanského sdružení Květná Zahrada. Mladí lidé zde získávají všestrannou podporu. „Dokážeme jim také poradit. V případě potřeby je doprovodíme také na úřady,“ dodal Raditsch. V současné době žije v domově osm lidí.

Aby zařízení mohlo fungovat i v zimě, potřebují dokončit rekonstrukci domova, především vybudovat kotelnu. „Požádali jsme Svitavy o příspěvek na vybudování centrálního vytápění. Je nutné vyvložkovat komín, zakoupit kotel a dostavět kotelnu,“ uvedl Raditsch.
To, co se mladí lidé v domově naučili, ukázali před nedávnem. V srpnu přiložili ruku k dílu při dokončovacích pracích na sportovním parku ve Svitavách. Pomáhali také při srpnových záplavách. „Kluci se osvědčili, byli pro postižené rodiny oporou. Při odstraňování následků po záplavě zastali neuvěřitelné množství práce,“ uvedl svitavský starosta Jiří Brýdl. Snad i proto nebylo rozhodování radních složité. Na posledním zasedání schválili poskytnutí dvou set tisíc korun jako bezúročné půjčky na vybudování centrální kotelny. Podle starosty rovněž plánují, že by síly obyvatel domova využili při údržbě nového sportovního areálu.

Domov je jediným svého druhu ve svitavském okrese.