„Náš běh je výjimečný v tom, že každý nemusí závodit o čas. Trasy je možné absolvovat i zcela nezávodním, vycházkovým tempem – procházkou s kočárkem či pejskem. Podstatným smyslem celé akce je pomáhat si a podpořit se navzájem,“ přiblížila Marcela Vraspírová z poličské charity.

Běžci poběží pro nemocné v závěru života. Díky výtěžku běhu bude moci charita pomoci více pacientům a rodinám. Hospic totiž charita v současné době financuje z veřejného pojištění. To ale pokrývá pouze náklady na práci zdravotních sester.

„Práce lékařů, sociálního pracovníka, psychoterapeutů a duchovních je hrazena z grantů a darů. Náš tým se ale rozšiřuje a zvětšujeme i oblast, kam za nemocnými a jejich blízkými dojedeme. Startovné běhu použijeme na nové auto,“ dodala Vraspírová.

Minimální startovné bude 100 korun, pro rodinu pak 200 korun. Pořadatelé vyznačí v Poličce a okolí trasy dlouhé 2,6 km, 5,2 km, 10,4 km, 21,1 km a 42,2 km. Domácí hospic sv. Michaela poskytuje péči o nevyléčitelně nemocného člověka v pokročilém stádiu onemocnění v jeho vlastním prostředí, kde si přeje strávit závěr života.