Petr Šabaka

PETR ŠABAKA,
vojenský kaplan z Moravské Třebové

Patřím mezi lidi, kteří nepotřebují mít vždy rozsvíceno. Občas i doma využívám světla pouličních lamp, které mi svítí do oken na přejití po chodbě. V zaměstnání zhasínám desítky zářivek, když už je dostatek světla, a stále počítám, jestli se to vyplatí nebo ne a kolik tím případně ušetříme. Obecně řečeno, snažím se žít střídmě a šetrně nejen jeden den v roce.

František Bartoš

FRANTIŠEK BARTOŠ,
starosta Poříčí –  Vesnice roku 2011 

Nepředpokládám, že bych v sobotu svítil celý den, takže určitě zhasnu. To, že tím podpořím Zemi, jsem se dozvěděl až z této otázky. Ale nyní vážně. Jsem zastáncem venkovského prostoru, který je dle mého názoru dlouhodobě opomíjený a myslím si, že každý kdo žije na vesnici, svým běžným životem podporuje Zemi, takže ona zmiňovaná hodina mi přijde v tomto případě bezvýznamná.

Lukáš Zrůst

LUKÁŠ  ZRŮST,
dramaturg  Divadelního klubu v Poličce

V sobotu zhasnu určitě. Je jen otázkou, kde všude to bude. Pokud nezapomenu při odchodu do práce zhasnout v koupelně, bude zhasnuto i tam. V Divadelním klubu však zhasínat nebudeme, jelikož u nás proběhne závěrečný večer projektu Jeden svět a koncert kapely Zrní.

Petr Horák

PETR  HORÁK,
reportér ze  Svitav   

Zhasnu, šetřit zdroje by se měly, ale je to jen symbolické gesto, skutečný dopad můj statečný čin mít nebude. Sníží kvůli tomu naše elektrárny výkon? Asi ne, možná nějakou tu MWh navíc vyvezou jinam…