Oprava bytovky ve Větrné začala letos v létě. Z městského domu se muselo vystěhovat dvanáct rodin. Radní zajistili všem náhradní ubytování po dobu rekonstrukce. Někteří ale Vánoce ve svém bytě ještě nestráví. „V současné době dokončujeme práce a počítáme, že část nájemníků se na svátky vrátí domů. Lidé z horního patra ve dvou vchodech si musejí počkat až do jara příštího roku,“ uvedla místostarostka Svitav Marcela Sezemská.

Strach z plísně

Mezi postižené rodiny patří rovněž Vetrovi. Ti sice nemuseli svůj byt opustit, ale plíseň zničila jejich byt také. „Řemeslníci opravovali stěny v kuchyni, stoupačky a nyní pracují na fasádě a střeše. Plíseň máme v bytě pořád, protože rekonstrukce není dosud hotová,“ říká nájemník Miroslav Vetr. Právě jeho manželka Sylvie poukázala na katastrofální stav bytů. S několika dalšími nájemníky iniciovala petici za opravu bytovky.

Vetrovi věří, že na jaře bude byt konečně v pořádku, jak radní slíbili. Přesto Miroslav Vetr tvrdí, že teprve čas ukáže, jestli byla rekonstrukce bytového domu za dvacet pět milionů korun definitivní. Strach, že se plíseň objeví za pár let znovu, ale trvá.