Je tu o strach jezdit, desítky řidičů mají proražené gumy a někteří i hnuté nápravy. Díry jsou půl metru široké a až 35 centimetrů hluboké, dá se jim špatně vyhnout a nebezpečí je přitom značené málo nebo dokonce vůbec.

„My silnici raději objíždíme, protože se to fakt nedá. A každých pár metrů je odstavené blikající auto,“ napsala do diskuze například čtenářka Veronika Jasanská.

Po středě jsou sice prakticky všechny výtluky už opraveny, ale řidiči si kladou otázku, jak dlouho záplaty vydrží. Pětatřicítka je velmi frekventovaná, jako druhá hlavní spojnice Čech a Moravou slouží hlavně kamionové dopravě a ta ji rychle ničí.

Jeden z nadávajících řidičů na Facebooku ale pořádně rozčílil Policii ČR. Napsal totiž, že její hlídka chtěla dát řidičce jednoho z aut, které na výtluku na sousední brněnské I/43 u Svitav havarovalo, pokutu za nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky.

„Důrazně se za Policii ČR ohrazujeme proti nepravdě v příspěvku. Nehoda, kterou jsme měli nahlášenou 1. února okolo osmé ranní na silnici I/43 mezi Březovou n. S. a Svitavami a mělo na ní účast vozidlo Toyota Yaris (poškození pravé přední pneumatiky), byla vyřešena odložením, neboť na místě přítomní dopravní policisté ze Svitav vyhodnotili jako příčinu dopravní nehody závadu ve sjízdnosti komunikace. Pisatel se nám může ozvat a své šíření nepravdy na sociální síti vysvětlit,“ vzkazuje policejní mluvčí Markéta Janovská.

Bez vyjádření ŘSD

Připomněla rovněž, že řidič může nesouhlasit s jakoukoliv udělenou pokutou. Ta pak jde do správního řízení, kde se může obhájit. Plné znění příspěvku otiskujeme.

Policie ostatně na nebezpečné výtluky už před tím upozornila firmu Eurovia. Tu si Ředitelství silnic a dálnic jako majitel silnice najalo jako správce komunikace. Eurovia má vedle zimní údržby na starosti běžné opravy. „Některé výtluky jsme po dohodě s ŘSD opravili, další řešení je už ale na něm,“ uvedla Eurovia.

ŘSD se k záležitosti ani po včerejších urgencích opět nevyjádřilo.

close VÝBUŠNÝ PŘÍSPĚVEK. Tímto postem na Facebooku pisatel nadzvihl policisty ze židlí, prý je to lež. info Zdroj: FB zoom_in VÝBUŠNÝ PŘÍSPĚVEK. Tímto postem na Facebooku pisatel nadzvihl policisty ze židlí, prý je to lež.