Zlevněné permanentky budou nejen pro osoby s trvalým bydlištěm, ale i pro majitele nemovitostí ve zpoplatněných zónách.

Pavel Skřiváček vlastní domy na náměstí, ale protože nemá v Litomyšli trvalé bydliště, měl letos zaplatit plnou cenu za parkovací permanentku. To ale odmítl a žádal od města výjimku. Nedostal ji, a proto na protest zaparkoval své auto na podloubí. Jednal se starostou Michalem Kortyšem, nakonec s autem odjel a vše vyústilo na jednání zastupitelů. Slevu ani známku ale na letošní rok zřejmě nedostane. „Připomínku Pavla Skřiváčka jsme vzali v potaz při zpracování ceníku parkovného na rok 2011. Levnější permanentky, za pět set korun, si koupí fyzické osoby s trvalým bydlištěm a vlastníci nemovitostí. Pro ostatní bude za tisíc korun,“ uvedl starosta Michal Kortyš.

Boj Pavla Skřiváčka ale nekončí. „Můj problém stále trvá a permanentku na letošní rok si nekoupím. Na začátku března budeme znovu se starostou jednat. Pokud se pro mne nenajde alternativa, budu to řešit,“ řekl Pavel Skřiváček. Není tedy vyloučené, že se možná auto zase na podloubí vrátí. Záleží ale na březnovém jednání.

Zastupitelé ve čtvrtek dokonce navrhli, že se Skřiváčkovi na známku složí. „Je mi jedno, kdo mi známku koupí. Pokud by mi ji koupili radní, byl by to vkusný konec celé záležitosti,“ dodal Skřiváček.

Na začátku března bude starosta jednat i se členy sdružení Litomyšlský patriot, aby jim vysvětlil, jak mohou dění ve městě ovlivňovat.