Vyhlížela moderátora Televizních novin Karla Voříška. Ten po velkých očekáváních opravdu dorazil do naší školy v Morašicích. Provedli jsme ho po škole a potom ho doprovázeli na besedy s žáky.

Nevěřila jsem svým očím, když si začal povídat s malými zvídavými prvňáčky. Pro mne to byla nepochopitelná chvilka, kdy taková osobnost, jako je moderátor Televizních novin, si s dětmi povídá o jejich zájmech, koníčcích, škole, o rodinách. U starších žáků vyprávěl své zážitky z natáčení a přispěl i nějakým tím trapasem za kamerou.

Velmi hezky povídal o své současné moderátorské kolegyni Markétě Fialové. Každému, kdo měl zájem, se podepsal na fotografii právě s Markétou. Na které, jak sám řekl, prý vypadá jako „gumák“. Našeho vzácného hosta jsme doprovodili také na společný oběd. Po něm nezbývalo nic jiného, než se rozloučit.

Po hromadném obědě mne už nemohl snad ani více ohromit. Po jeho návštěvě jsme snad všichni pochopili, že Karel Voříšek i přes to, že ho vídáváme na televizní obrazovce, je velmi společenský člověk a ne žádná bůhví jak moc namyšlená hvězda. Pro všechny to byl jistě vyčerpávající zážitek a především nevšední událost.

Děkujeme tímto Evě Obrové, která trpělivě domlouvala celou akci.

Dana Moravcová, 9. třída Základní školy v Morašicích