Druhé největší město východočeského regionu nebude nakonec ochuzeno o návštěvu druhého kandidáta na českého prezidenta. Jan Švejnar se do Pardubic vypraví v pondělí. Svým způsobem tak reaguje na kritiku, která nastala po jeho nedávné cestě pouze do Hradce Králové.´

Pozvání Martínka

Ekonom a profesor Jan Švejnar se do Pardubic vydá na základě pozvání exministra pro místní rozvoj Radko Martínka, který je zároveň kandidátem na lídra krajské kandidátky sociálních demokratů do krajských voleb. Švejnarova beseda s veřejností a za účasti zástupců ČSSD a Strany zelených se uskuteční v Domě techniky v době od 17 do 17.45 hodin.

Podle krajského předsedy ČSSD Miroslava Váni jsou zváni nejen občané, ale i politici z ostatních stran, aby měli možnost prezidentskému kandidátovi položit jakékoli otázky.

„Důvodem příjezdu profesora Jana Švejnara není jakési dohánění skóre za návštěvu v Hradci, protože jsem byl osobně u toho, když Radko Martínek jako první pana Švejnara do Pardubic zval. Jeho návštěva je výsledkem vzájemné široké shody,“ říká Miroslav Váňa.

„Vedení ČSSD zve na tuto besedu každého občana právě proto, aby se lidé na vlastní oči mohli přesvědčit, že pan profesor je skutečně nadstranickým kandidátem a v případě úspěšné volby bude i nadstranickým prezidentem. Osobně věřím, že tento kandidát je reálnou alternativou vůči současnému prezidentovi, a proto si myslím, že by Pardubáci této jedinečné šance potkat se tváří tvář s člověkem, který se nebojí čelně se střetnout s Václavem Klausem, měli využít,“ dodal Váňa.