Maminka si z ní občas dělá legraci. „Když není přestupný rok, říká mi, že nemám narozeniny. Ještě se ale nestalo, že bych dárek nedostala,“ říká Lucie Hárychová. V takových letech má  narozeniny dva dny. „S rodiči většinou slavím 28. února a s kamarády 1. března. Ti, kteří berou moje narozeniny hodně vážně, mi píší 28. února o půlnoci,“ uvedla Lucie Hárychová. Letošní rok podle ní vyšel na jedničku. Oslava bude se  vší parádou.

Ukaž občanku

Lidé, se kterými se dívka seznámí, udivuje datum, kdy se narodila. „Nevěří mi. Musím všem ukazovat občanku,“ podotkla Lucie Hárychová.  Spolužáci si datum pamatují. Podle ní se ale ještě najde několik  lidí, kteří se pletou. Hlavně ti, co nevědí, kolik dní  únor má. „Letos mi bude  vlastně pět. Jednou jsme počítali, že mi bude osmnáct, až bude ostatním dvaasedmdesát. Dělají si ze mě legraci, abych se plnoletosti vůbec dožila,“ řekla Lucie  Hárychová.

Nepřipadá si výjimečná, protože má v rodném listu  29. únor. „Výjimečné je spíše to, že  nikoho jiného neznám, kdo by se narodil 29. února. Sice mi mamka říkala, že se nás ten den narodilo pět, ale ještě jsem nikoho takového nepotkala,“ dodala Lucie Hárychová.