PARDUBICKO

Mezinárodní den archeologie na zámku

Kdy: 21. října od 10.00
Kde: Zámek, Příhrádek, Pardubice
Za kolik: vstup zdarma
Proč přijít: V sobotu budou Pardubice od 10 do 16 hodin oslavovat Mezinárodní den archeologie. Díky spolupráci pardubických muzejníků a památkářů se návštěvníkům otevírá bohatý program na zámku a Příhrádku. Tématem letošních oslav je Lesk zlatavého kovu aneb odkaz lidu doby bronzové. Návštěvníci poznají, kdo na Pardubicku v této éře žil, čím se živil a co tu zanechal. Uvidí a vyzkouší si zvyklosti, řemesla a odívání doby bronzové. Zámecký parkán provoní pravěká kuchyně, nebudou chybět ukázky pravěkých bojových technik, zbraní i nástrojů nebo výroby mincí. Na Příhrádku je připraven program pro všechny věkové kategorie. Ti nejmenší si zahrají na pravěké umělce a budou modelovat figurky či vytvářet jeskynní malby. Zručnější vyzkouší výrobu ozdob z doby bronzové a dalších období pravěku. Připravena je také restaurátorská dílna.

Večer v rytmu flamenca

Kdy: 21. října od 18.00
Kde: KD Dubina, Pardubice
Za kolik: vstupné 220 Kč
Proč přijít: Večer v rytmu flamenca se uskuteční v sobotu od 18 hodin v Kulturním domě Dubina v Pardubicích. Zatančí studentky taneční školy Flamenco Pardubice. Večerem bude provázet Tomáš Klement, hostem je kytarista Kamil Ďurana. Pořadatelé slibují nové nápady, novou energii, představení nese tentokrát podnázev Den v Andalusii. Přijďte prožít příjemný večer plný tance, barev a radosti.

Hrajeme spolu za Pardubice - unikátní akci basketbalového klubu a komorní filharmonie, která spojuje hudbu a sport - můžete navštívit v sobotu 21. října od 17 hodin v enteria aréně. O akci jsme psali zde:

Slza u Žlutého psa

Kdy: 20. října od 19.00
Kde: Žlutý pes, Pardubice
Za kolik: vstupné 390 Kč
Proč přijít: Skupina Slza vyrazila na podzimní turné, během kterého zahraje i v Pardubicích, a to v pátek 20. října v klubu Žlutý pes. Skupina, která se proslavila hity Lhůta záruční, Celibát či Katarze, přiveze písně ze své čtvrté studiové desky Monodrama.

Na dostihovém závodišti v Pardubicích se v sobotu 21. října běží závod běžecké série RunTour. Organizátoři očekávají dva tisíce běžců. Více informací ZDE.

Výročí Masarykovy školy

Kdy: 21. října od 9.00
Kde: Dolní Roveň
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Budova Masarykovy školy v Dolní Rovni byla slavnostně otevřena v roce 1933. Významné 90. výročí se bude slavit v sobotu 21. října v areálu školy. Slavnostní zahájení oslav je plánováno na 9. hodinu. Do 17 hodin pak bude možné si školu v Dolní Rovni prohlédnout, připraveny jsou i aktivity v učebnách. Dopoledne (od 9 až 12 hodin) bude pro veřejnost přístupná i druhá školní budova v Horní Rovni. V 15 hodin začne vystoupení žáků školy v sokolovně v Dolní Rovni.

close Masarykova ZŠ v Dolní Rovni slaví 90 let. info Zdroj: archiv Jaromíra Pýchy zoom_in

ORLICKO

Farmářské trhy na náměstí

Kdy: sobota 21. října od 9.00
Kde: Mírové Náměstí Ústí Nad Orlicí
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Zveme Vás na farmářské a řemeslné trhy v Ústí nad Orlicí. Můžete si nakoupit čerstvé, kvalitní potraviny od regionálních farmářů, rukodělné a řemeslné výrobky od šikovných českých ručiček.

Podzimní Dobroběh pro Ditušku

Kdy: neděle 22. října od 13.00
Kde: Vysoké Mýto - Na Vinicích
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Sportovně charitativní akce proběhne jako již tradičně na louce na Vinicích, kde se nachází i kiosek s občerstvením. Pojďte s námi podpořit dvouletou Ditušku z Vysokého Mýta.

CHRUDIMSKO

Putování za strašidly

Kdy: sobota 21. října od 16.00
Kde: Jenišovice
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: ČČK Jenišovice zve malé i velké mudly a čaroděje, na naše každoroční PUTOVÁNÍ ZA STRAŠIDLY, tentokrát na téma HARRY POTTER.

Drakiáda 2023

Kdy: sobota 21. října od 14.00
Kde: Letiště Skuteč
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Rodinné centrum Skuteč vás srdečně zve na 2. ročník DRAKIÁDY! Přijďte strávit den plný smíchu, zábavy a dobrého jídla na skutečské letiště. Těšíme se na vás 21. 10. 2023 od 14:00. Na místě bude možnost prohlídky vozů IZS a letištního hangáru. Spoustu zábavy si děti užijí také při účasti v tradiční soutěži o nejvýše létajícího draka nebo na skákacím hradu. Chybět nebude ani malování na obličej.

SVITAVSKO

Podzimní kreativ Litomyšl

Kdy: sobota 21. října od 9.00
Kde: Litomyšl
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Sobota od 9 do 17 hod. Prodejní akce autorské tvorby a designu. Různorodá a originální nabídka českých výrobců a tvůrců. Tvůrčí aktivity pro děti i dospělé. Vstup zdarma! Přijďte se setkat, vychutnat kreativní atmosféru trhu, které bude plná inspirace.

Podzimní SWAP ve Svitavách

Kdy: od pátku 20. října do soboty 21. října
Kde: Náměstí Míru Svitavy
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V pátek 21. října a v sobotu 22. října bude Nadace Josefa Plívy dějištěm darovacího bazaru Přines, daruj a odnes. Akce typu „SWAP“ (anglicky vyměnit, prohodit si) je určena pro širokou veřejnost.