Témat letošní soutěže bylo Dívka pláže. Pod tímto pojmem si někdo vybaví copánky, účes ve stylu mokrého vzhledu, ale i třeba krepování. Celkem patnáct kadeřnic vykouzlilo na hlavách svých modelek zajímavé tvary. „Připravovala jsem se asi dva týdny. Hledala jsem inspiraci na internetu, ale nakonec jsem se dohodla s modelkou," uvedla Adéla Levová. Podle posouzení odborné poroty si nakonec „vyčesala" druhé místo.

Kreativita

Každá ze soutěžících mohla popustit uzdu fantazii. Rozhodující slovo měla porota. „Hodnotila kreativitu, techniky česání, náročnost účesu, soulad i s oblečením," vysvětlila učitelka odborného výcviku Olga Fučíková. První místo patří Anetě Jonákové a třetí Anně Roušarové.

Také kosmetičky měly svůj den. I jim se pod rukama rodily dívky z pláže. Šest děvčat předvedlo své umění v líčení a čtyři slečny zdobily nehty. „Letošní téma mi navozuje něco lehkého, jemného ve svěžích barvách, proto jsem volila růžovou a modrou. Zakomponovala jsem i třpytky," sdělila Alice Sádovská. Za celkový dojem získala v líčení třetí místo. První místo obsadila Jiřina Bajerová a druhé Daniela Prchalová. V úpravě nehtů získala první místo Kamila Bohatá a druhé Lucie Jordánová. Dvě z každé kategorie postupují do mezinárodní soutěže Kalibr cup v Lanškrouně. 

Jak se češe 
dívka pláže?

Kadeřnice Andrea Antošová své modelce nejprve natupírovala vlasy. Na bocích a v horní části hlavy je uhladila. Několik pramínků zkrepovala. Na temeni vytvořila z přírodních a barvených vlasů malou šachovnici. Zbývající vlasy nakrepovala a natupírovala. Tím vznikl lehce rozčeřený ohon. Ofinku nakrepovala, aby měla šmrnc.