„Měla jsme problémy se zády a řešila jsem velké neshody v manželství. Pomoc psychologa jsem ale vyhledat nechtěla. Východisko jsem našla v automatické malbě,“ říká Jana Hejduková.

Podstata oblíbené techniky věštění spočívá v tom, že se Jana napojí na duši a tělo druhého člověka. Pomalu začíná malovat a rukou kresbu přejíždí. „Cítím, jaké má člověk problémy a co ho uvnitř trápí, i když navenek působí vyrovnaně. Myslím si, že když se někdo dostane na psychické dno, tyto schopnosti se mu otevřou,“ vysvětluje věštkyně z Oldřiše.

Lidé k ní přicházejí většinou se třemi nejčastějšími otázkami. Zajímá je, jestli budou mít dostatek peněz, kvalitní zaměstnání a partnera podle svých představ. „Rozhodně lidem nesděluji, když spatřím v malbě smrt. Mohli by o tom dlouho přemýšlet a třeba spáchat sebevraždu. Ovšem onemocnění jim řekneme vždy. Je pro mě těžké se vyrovnat s tím, když vidím, že někdo z mých blízkých má umřít, ale nikomu to neřeknu,“ tvrdí Hejduková.

Hádá z karet, vlasů, dlaní nebo ze zad. „Někdo o nás možná říká, že jsme blázni. Vzpomínám si, jak byl jednou hezký den, ale já v duchu slyšela jen slova velká smrt. Druhý den přišlo to ničivé tsunami,“ uzavírá Jana Hejduková. Její pomoc vyhledávají desítky lidí z okolí, kteří jejím schopnostem věří.