Je však dobré myslet i na závěr slavnostní. V neděli 24. května totiž pořadatelé naservírují na náměstí všem, kteří se zúčastní společného oběda husí pečínku se zelím a variací knedlíků. Tato akce je již tradicí a je o ni veliký zájem. Kdo tedy chce poobědvat společně s dalšími gurmány, tak si musí oběd zamluvit. „Musíme ty husičky připravit a není možné je tedy prodávat všem na místě," řekl Jan Pikna za pořadatele. V den akce bude k dispozici malé množství porcí navíc , ale nelze na to spoléhat. Proto kdo má zájem, tak by si měl poukaz zakoupit v informačním centru v kavárně Pohádka nebo na stránách www.gastroslavnosti.cz. Získat je také můžete v redakci Svitavského deníku, pokud si jej předplatíte minimálně na čtvrt roku.

K dobrému jídlu patří i dobré pití a tak bude k dispozici plzeňské pivo. Chybět nebude ani dezert či káva. O atmosféru se postará hudební skupina Třehusk, soubor Heblata a Sbor paní a dívek.

Nejlepší bábovka

Na nedělní odpoledne je také připravena soutěž o nejlepší bábovku. Pokud umíte upéct tento moučník a chcete vyhrát zajímavou cenu, tak jej přineste mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou na Smetanovo náměstí. O půl druhé bude znám vítěz. Soutěže by se mohla zúčastnit i loňská vítězka, která vyhrála s tvarohovou bábovkou. Na letošní rok avizovala pro změnu ořechovou. Zdá se vám to jako příliš jednoduchý recept? Není nic jednoduššího, než připravit svoji verzi nedělního moučníku.