Na posledním jednání zastupitelé zamítli návrat společnosti Eurest, která chtěla převzít dvě školní jídelny. Někteří představitelé města se totiž obávali, že firma chce na stravování pouze vydělat. Ve školní jídelně U Školek a v Zámecké se tak nic zatím nemění.

Starosta Michal Kortyš ale nevylučuje, že se vedení Eurestu pokusí získat jídelnu i příští rok. „Možná změní plán a budou chtít vést alespoň jednu jídelnu. Myslím si, že ta u školy Zámecká je poměrně ve špatném stavu a rekonstrukci potřebuje. Měli bychom se zamyslet na investicí, kterou Eurest nabízel. Navíc chtěli zpestřit jídelníček dětí,“ uvedl Michal Kortyš. Podle jeho mínění si s modernizací někdy poradí soukromníci lépe. Ruku pro Eurest zvedl na posledním zasedání i radní Miroslav Brýdl. Ten lituje, že nabídka Eurestu nevyšla.

Pozitiva vidí v provozu společnosti i vedoucí odboru školství z litomyšlské radnice Milada Nádvorníková. „O dvě koruny dražší oběd by neznamenalo jen zdražení, ale také více jídla na talíři. Navíc jde o snadnější přihlašování a odhlašování obědů i předvolby,“ dodala Nádvorníková. Přesto většina zastupitelů Litomyšle byla proti tomu, aby školní jídelny vedl Eurest. Vedení společnosti ale zřejmě ještě svoji snahu nevzdalo.