Včera v pravé poledne se v sále Jana Kašpara v Pardubicích uskutečnil krvavý boj. Stanula v něm proti sobě gymnázia z České Třebové, Jevíčka a Pardubic a Obchodní akademie z Chrudimi.

Konalo se totiž finále středoškolské soutěže s názvem Pardubický kraj známý neznámý. Do posledního kola postoupila tříčlenná družstva , která byla vybrána na základě zaslaných videomedailonů a esejí v prvním kole této soutěže.
Soutěž vznikla jako připomínka a oslava toho, že kraje slaví krásných patnáct let. Studenty v úvodu soutěže pozdravil ředitel Krajského úřadu Pardubického kraje Jaroslav Folprecht. Právě on připomněl dobu, kdy kraje vznikaly.
Pak přišlo na boj. Tříčlenná družstva odpovídala na otázky spojené s historií kraje, kulturou či sportem. Studenti poznávali známá i neznámá místa kraje, hádali sportovce spjaté s krajem, pojmenovvávali kulturní památky v našem kraji.
„Bylo příjemné vidět, že většinu otázek týkajících se různých oblastí Pardubického kraje studenti zodpovídali dobře, což svědčí o tom, že kraj, ve kterém žijí a studují, velice dobře znají," nechal se slyšet radní Václav Kroutil, který se finálového klání zúčastnil.
Soutěž nakonec skončila pro gymnazisty z Jevíčka dobře. Odnesli si bronzovou medaili. Ta zlatá zůstala v Pardubicích. Odnesli si ji studenti Gymnázia Dašická.