Zvolilo ho třináct zastupitelů ze čtrnácti přítomných. „Vše bylo odvoleno demokraticky a rozhodla většina. Jedeme dál," vyjádřil se k současné situaci nový starosta. Překvapením pro mnohé občany je fakt, že v radě města neusedne dnes už bývalý starosta Roman Müller, i když vedl kandidátku vítězné strany.

„Post starosty není na doživotí a každý by měl počítat s odchodem. Ruce jsme si podali. Věřím, že budeme nadále spolupracovat," řekl k současné situaci Dušan Pávek. Toho čeká v nejbližších dnech seznamování s funkcí. Jako ředitel základní umělecké školy musí předat své kompetence svému nástupci. Na starostenské křeslo usedne ale už v pondělí.

K tomu, aby vše zvládl, mu pomůže Miroslav Šafář, který stejně jako v minulém volebním období bude vykonávat post místostarosty. „Mezi důležitou věc patří příprava rozpočtu, a proto jsem začal o této věci jednat už včera. Dále je potřeba dokončit projekt snižování energetické zátěže základní školy. Je také nutné připravit vše potřebné k zimní údržbě města," vyjmenoval první úkoly nový starosta Jevíčka.

Karty jsou rozdány a teprve čas ukáže, jak si nové vedení radnice povede. V radě města usednou spolu s Dušanem Pávkem a Miroslavem Šafářem Rudolf Beran, Miloslav Parolek a Jan Finsterle. Zástupce v radě budou mít všechny zvolené politické subjekty. Bývalý starosta bude řadovým zastupitelem a v nejbližší době se chystá kromě povinností s předáváním funkce hlavně věnovat odpočinku. Jaký má vzkaz pro nového starostu? „Chtěl bych mu popřát hodně úspěchů v nelehké práci. A zároveň i to, aby ho jeho nejbližší spolupracovníci nepodrazili tak jako mě, navzdory většinové podpoře voličů," dodal na závěr Roman Müller. Připomněl tak fakt, že jako jednička na kandidátce dovedl své sdružení k vítězství a nakonec není ani členem rady města.