Silničáři začnou opravovat povrch vozovky na komunikaci I/43. „Nový povrch dostane silnice od kruhové křižovatky až po silnici I/35," vysvětluje místostarosta Svitav Pavel Čížek.

Investice města

Zatímco silničáře přijde oprava čtyřkilometrového úseku zhruba na dvacet milionů korun, s investicí dvoumilionovou musí v této souvislosti počítat také město. „V rekonstruovaných úsecích budeme opravovat chodníky a městské silnice," říká místostarosta Čížek. Budou to úseky například na ulici 5. května, Milady Horákové nebo Vrchlického. „Investujeme také do úprav přechodů a odvodnění našich komunikací. Budeme rovněž upravovat část úseku pro pěší v Lačnově," doplňuje Pavel Čížek. V době rekonstrukce musejí počítat řidiči s komplikacemi v dopravě a s objízdnými trasami po městských silnicích. To i přesto, že jedničku budou silničáři opravovat po částech. „Stanovili jsme si čtyři úseky a začít bychom měli začátkem září," říká Jiří Hostaša z pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic. Kromě obnovy živičných vrstev opraví také krajnice a vodorovné značení.

Objízdné trasy

„Musíme se připravit na uzavírky, na určitá omezení, která budeme ještě se silničáři řešit," podotýká Pavel Čížek. V některých částech bude muset být uzavřený celý úsek silnice a stanoveny objížďky. „Chceme co nejméně zatěžovat řidiče i lidi bydlící kolem opravované silnice nebo v ulicích, kudy povedou objížďky," slibuje místostarosta Pavel Čížek. Práce na rekonstrukci silnice I/43 ve Svitavách by měly trvat zhruba tři měsíce. Silničáři ale slibují, že se pokusí termín zkrátit.